JÜLİDE İSKENDEROĞLU’NUN TBMM GENEL KURULUNDA Kİ KONUŞMASI

JÜLİDE İSKENDEROĞLU’NUN TBMM GENEL KURULUNDA Kİ KONUŞMASI

Değerli Basın Mensupları;
 
21 Nisan 2021 (bugün) tarihinde Çanakkale Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu'nun CHP İl Başkanının Covid hastası olan İl Genel Meclis Üyesine karşı covid ile ilgili yaptığı yorum üzerine TBMM Genel Kurulu'nda gerçekleştirdiği konuşma metni aşağıdadır.
 
"Bütün dünyanın mücadele ettiği Covid-19 salgınla karşı karşıyayız. Alınan tedbirlere ve yapılan tedavilere rağmen her gün hayatını kaybeden insanlarımızdan dolayı yüreğimiz yanıyor.
 
Zor bir süreçten geçerken ne yazık ki burada ifade etmekten imtina ettiğim CHP Çanakkale İl Başkanı Covid-19’ a yakalanan bir Belediye Meclisi üyesine karşı söylediği; ”geçmiş olsun, umarım tüm meclise taşınmıştır, bulaşmıştır.” şeklindeki sözleri bizleri hayrete düşüren, insanlık dışı bir paylaşım olmuştur.
Bir insanın Covid-19’ a yakalanması, bu salgından dolayı hayatını kaybetmesi hiç kimseyi sevindirmemeli ve hiçkimsenin temennisi olmamalı.
 
Siyasi hırs nasıl olur da bir insanın gözlerini bu kadar kör eder, nasıl olur da insanlığını bu nebze unutturabilir?
 
Unutmamalıyız ki siyasi farklılıklarımız, polemiklerimiz, tartışmalarımız, rekabetimiz olabilir ancak hiçbir insandan ve insan sağlığından daha kıymetli ve değerli değildir."