BÜLENT TURAN VE JÜLİDE İSKENDEROĞLU 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI YAYIMLADI

BÜLENT TURAN VE JÜLİDE İSKENDEROĞLU 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI YAYIMLADI

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramının 100. yıl dönümü dolayısıyla ortak bir mesaj yayımladı:

“30 Ağustos, 100 yıl önce aziz milletimizin destansı mücadelesinin zaferle taçlandığı özel bir gündür. Başkomutanlık Meydan Muharebesi, bağımsızlığımız uğruna büyük bir azimle mücadele ederek dönemin en güçlü ordularını dize getirdiğimiz, aziz vatanımızı işgalcilerden temizleyen yolu açtığımız, millet olmanın ne demek olduğunu cihana bir kez daha gösterdiğimiz önemli bir zafer olarak tarihteki yerini almıştır. Şanlı destanlarla dolu bir tarihi olan milletimiz, Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda, bir olunca, birlik olunca neler yapabileceğini tüm dünyaya göstermiştir. Büyük Taarruz, bugün hala, bu topraklar üzerinde farklı emeller ve hesaplar peşinde koşanlar için önemli bir mesajdır. Bu mesajı unuttukları dönemlerde atmaya çalıştıkları adımlara da aziz milletimiz aynı azim ve kararlılıkla cevap vermektedir.

Bize düşen, ecdadımızın dünya tarihine damga vuran millet olma bilinci ile azim ve kararlılığını gelecek nesillere taşımak, onların gözlerini kırpmadan canlarını feda ederek bizlere miras bıraktıkları bu ülkeyi daha da ileriye götürmektir.

Bu özel gün vesilesiyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu vatan uğruna can vermiş tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnetle ve saygıyla yad ediyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.”